HEMEN TEKLİF İSTE

KURUMSAL

TEKSTÜR MAKET

Mimarlık;

Tasarım ,Estetik , Çevre, İnsan bileşenlerinde toplanmış, yaşama ve yaşam alanlarına kattığı bir değerdir.

Doğanın elinden geldiğince zorladığı, insanın buna karşılık verdiğince sanatsallaştırdığı yapısal kültürün son aktörü Zaman dır.

Öyle ki, binlerce yıl geri gittiğimizde dahi İnsan, dünyayı değiştirmiş ustalıkla yaşam alanları yaratmış ve burada ömür harcamıştır... Bugün onları anlamak ve nasıl yapıldığını anlamak için son teknoloji malzemeler kullanıyoruz.

Acaba maket yapıyorlar mıydı? Peki nasıl kurgulayıp da binlerce metrekare alanı son derece düzgün imar edebildiler?

Bu sorulara cevap bulmak pek mümkün görünmese de insan etkileyici bir faktör ve aktördür.

Maket ;

İnsanın, doğayı biçimlendirip, kendi yaşam alanlarını kurup yeryüzünün şeklini değiştirirken , yeniden var ettiği bu yeni kurgunun tamamını görebilmek istediği halidir MAKET..

Projenin tamamına hakim olmak ve daha iyi anlayabilmek ve hatta ne satın alacağını kavramakta güçlük çekenlerin hizmetine sunduğumuz bir Sanattır MAKET..

Göremediğimiz büyük resmi kavramsal küçüklüğe indirmektir bir anlamda..

Ve bu zamanı doğru kullanarak, Mimarın tasarımına boyut verebilen, yatırımcının, son kullanıcının görmeyi istediği bu yeni üç boyutlu dünyanın minyatürlerini en iyi materyaller ve işçilik kültürüyle birleştirerek bir sanata dönüştürdüğümüz, ancak usta ellerde inşa edilebilen halidir MAKET.

Günümüzde teknoloji bu kadar ilerlemişken yapılamayacak hiç bir şey yoktur, hemen hemen her atölye benzer malzemeleri ve tekniği kullanır...

Burada önemli olan; Tasarımcıyı takip etmek, mutlak sağlam, birebir aynı, doğru malzeme, Projeye değer katan ve son derece kaliteli yapılabileceğini bilerek usta ellerde yükseltmek Sanatıdır MAKET.

Saygılarımla.. Ender ÇİL